O nas

Náš příběh se začal psát již v říjnu 2017, kdy jsme se rozhodli naprosto od základu změnit náš život a přestěhovat se za oceánem, teplem a sluníčkem na Bali. Zde jsme rozjeli náš první podnikatelský projekt Tropický ráj Bali - rezort pro Čechy a Slováky - www.tropickyrajbali.cz. To, jak se nám změnil náš život na Bali, by bylo na jednu rozsáhlou knihu. Přesto bychom Vám zde chtěli vyzdvihnout pár věcí. 

 

Stravování, je primární věcí, jež se přirozeným způsobem v rámci našeho života na Bali změnila. Náš jídelníček je teď plný zeleniny a ovoce. Tyto zdravé produkty jsme zařadili do naší stravy zejména proto, že nás neustále fascinovali Balijci i ve vysokém věku, jak jsou nestále aktivní a tak naplnění energie. „Pracující 80ti letý stařec na polích? No jasně, zde je to běžná záležitost.“ Právě takoví lidé nás následně motivovali se ponořit hlouběji do jejich kůltury, způsobu života a seznámit se s jejich životnými principy, čímž jsme mohli zjistit, jaká tajemství věčné energie a síly jsou zde schovaná. Zároveň nás velice překvapovalo, že Balijci mající zdravotní problémy, málo kdy sáhnou po lécích. Pomoc a řešení, hledají vždy v přírodě. Preferují především používat přírodní produkty a s čistým svědomím můžeme říci, že jsme spoustu z nich zkusili na vlastní kůži mají opravdu blahodárné účinky. MANGOSTEEN je jedním z těchto produktů. Neustále nám v hlavě vrtěla myšlenka, jak by bylo skvělé se s tak báječnými produkty podělit i s Vámi všemi v ČR.  Jenže čas běžel a my byli více a více zaneprázdnění s našimi klienty v rezortu a tak nezbývalo na další podnikatelské plány žádný čas. 

 

Nikdo, ale nečekal, že se začne psát rok 2020, který změní všechno dění světa. Stejně jak celý svět, tak i Indonésii zasáhl COVID 19. Do poslední chvíle jsme věřili, že to nebude tak vážné, ale osud si pro nás připravil jiný scénář. Po pár týdnech, jsme pochopili, že je situace opravdu vážná a podobně jako ostatní jsme i my museli náš rezort dočasně uzavřít, a přečkat tuto nelehkou dobu. Měli jsme obavy z toho, jak se bude daná situace na Bali vyvíjet. Hlavní problem jsme viděli v tom, že místní lide neustále tráví většinu svého času venku, zároveň nikdy nevynechají společné náboženské ceremonie. Tato skutečnost nás naváděla k názoru, že zde se virus bude opravdu nekontrolovaně šířit a to ve velkém. Nicméně opak byl pravdou, díky dobrým krokům místní Balijské vlády a hlavně dobré imunitě Balijců, se až na pár desítek nakažených, na Bali neudála žádná pandemie. Takže COVID 19 nám na jednu stranu přinesl krizi v byznysu, ale na druhou jsme měli hodně času, a především velkou motivaci k tomu, abychom se konečně pustili do našeho nového podnikatelského projektu MANGOSTANA.CZ 

 

 

_MG_85625

Zpět do obchodu